81 888 63 33
Język: PL / EN

Artykuły

Badania kliniczne w zakresie cukrzycy i POCHP

2014-09-03

Informujemy, że w naszym ośrodku uruchomiliśmy badane kliniczne w zakresie cukrzycy i POCHP

 

CUKRZYCA

Cukrzyca to schorzenie metaboliczne charakteryzujące się występowaniem hiperglikemii. Przewlekła hiperglikemia w cukrzycy powoduje zaburzenia funkcji, uszkodzenie i niewydolność różnych narządów, szczególnie oczu, nerek, nerwów, serca i naczyń krwionośnych. Osoby z cukrzycą typu 2 charakteryzują się także istotnie wyższym ryzykiem wystąpienia udaru mózgu, choroby wieńcowej i chorób naczyń obwodowych. Istnieje również większe prawdopodobieństwo rozwinięcia się dyslipidemii, nadciśnienia tętniczego i otyłości. Wczesne rozpoznanie i odpowiednia farmakoterapia może powstrzymać rozwój cukrzycy i jej powikłań.

 

Udział w badaniu klinicznym jest dobrą okazją by zadbać o własne zdrowie, zyskać dostęp do nowoczesnych terapii oraz nowych technologii medycznych, które mogą okazać się szansą na dłuższe i bardziej komfortowe życie.

 

PoChP

Przewlekła obturacyjna choroba płuc jest nieuleczalną chorobą, która w Polsce dotyka co najmniej 1 na 10 osób w wieku powyżej 40 lat. Początkowo choroba przebiega bez objawów. Pierwszym objawem bywa zadyszka przy wchodzeniu po schodach, co związane jest z nadmiarem śluzu i zwężeniem oskrzeli, potem pojawiają się kłopoty z oddychaniem, duszność i kaszel oraz świszczący oddech.

POChP to choroba ogólnoustrojowa - prowadzi do częstszego występowania nadciśnienia, zawałów, udarów, zakrzepicy. Pacjenci dwukrotnie częściej chorują na cukrzycę typu 2 i nowotwory złośliwe. Zagraża im osteoporoza i depresja. Najważniejszą przyczyną choroby jest palenie tytoniu. 90 proc. chorych to palacze. Pozostałe 10 proc. stanowią osoby, które były narażone na toksyczne pyły i gazy oraz bierni palacze.Powrót do archiwum artykułów